U nedjelju, 3. prosinca 2017. godine završilo je prvo #startupZG natjecanje u organizaciji Zagrebačkog inkubatora poduzetništva.


Natjecanjem su sudionici osim prijeko potrebnih povratnih informacija od strane stručnog žirija i mentora dobili i konkretne savjete o dolazećim konferencijama i sastancima na kojima bi se mogli predstaviti ciljanoj publici ili investitorima. Uz organizacijski tim Zagrebačkog inkubatora poduzetništva, natjecanje su omogućili Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO), Grad Zagreb, Hrvatski Telekom, Erste banka i Europska poduzetnička mreža Hrvatske (EEN).

Prvi dan započeo je uvodnim predavanjem na kojem su natjecateljima objašnjena pravila natjecanja nakon čega je svaki tim u tri minute predstavio svoju tehnološko-poslovnu ideju. Predstavljanje je ujedno služilo međusobnom upoznavanju, ali i povezivanju natjecatelja koji su se samostalno prijavili kako bi se oformili natjecateljski timovi.

Timovi su potom na radionici mogli naučiti kako svoju ideju pravilno predstaviti (“pitching”) kako bi u što kraćem roku mogli navesti sve najvažnije činjenice o svom startup-u. Na predavanju su također saznali kako napraviti poslovni model koji su razvijali ostatak prvog dana natjecanja. U tom su im pomogli mentori koji su svakom timu pristupali pojedinačno te su s njima sudjelovali u razmjeni informacija (“brainstormingu”).

Mentoriranje sa svakim od timova održao je i inozemni predavač Master Class-a, Andreas Wil Gerdes, poslije čega je održano i finale natjecanja u kojem su svoj završni napredak pokazali svi timovi.

U finalu natjecanja predstavili su se timovi: eBuddy, aplikacija koja će omogućiti studentima na studentskoj razmjeni da se lakše upoznaju s lokalnim studentima; Expost koji bismo mogli nazvati Uberom za pakete; Praxa, online portal koji će spajati studente i poslodavce koji nude studentsku praksu onima najproaktivnijima; GamEco, računalna igrica koja djecu od sedme do petnaeste godine uči o važnosti recikliranja; Obrasci.eu, portal koji će građanima olakšati pristup birokratskim obrascima javne uprave; Peekator kojeg je sam pokretač ideje nazvao Uberom za “mistery shopping” koji ima za cilj poboljšati kvalitetu usluge ugostitelja i posljednji se u finalu predstavio tim AdvEne s pametnom električnom utičnicom koja štedi električnu energiju.

Kao najbolji su se pokazali tim Praxa za što su nagrađeni nagradom od 10.000 kuna koju je uručio Ivan Babić, direktor poduzetničkog centra Zagreb Erste Banke, dok su drugoplasirani članovi tima Peekator za nagradu dobili dva Huawei P10 Lite mobitela.

Datum objave: 04.12.2017.

logo-hamag-footer-small

Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije.

  • Ksaver 208, Zagreb, Hrvatska
  • info [at] hamagbicro.hr

Sva prava pridržana © 2017. HAMAG BICRO

Skip to content